Palác Lucerna Europa Cinemas
TripadvisorFacebook
Facebook

Kino Lucerna                                                         

European Cinema Night 2022: Chlast

8.12. od 20:30

Kino Lucerna se zapojilo do oslav evropského filmu, které pořádá Program Kreativní Evropa MEDIA ve spolupráci se sítí kin Europa Cinemas.

Iniciativa European Cinema Night je oslava rozmanitosti evropské filmové kultury. Kina v 75 městech po celé Evropě odpromítají ve dnech 5. - 9. prosince výjimečné snímky podpořené programem Kreativní Evropa MEDIA.

8. prosince v rámci European Cinema Night budou mít tak fanoušci a fanynky evropské kinematografie možnost zhlédnout v kině Lucerna Chlast režiséra Thomase Vinterberga.

Chlast měl festivalovou premiéru v Lucerně 7. října 2020 a s přehledem patřil k našim největším diváckým hitům následujícího roku. Osmého prosince si tak symbolicky připijeme nejen na úspěch evropských filmů, ale také na kino Lucerna, které letos slaví již 113 let od otevření.

Pít či nepít?

Existuje teorie, že bychom se měli rodit s malým množstvím alkoholu v krvi a že mírná podnapilost otevírá naši mysl světu kolem nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje naši kreativitu. Povzbuzeni touto teorií se Martin a jeho tři přátelé, všichni znavení středoškolští učitelé, pustí do experimentu spočívajícího v tom, že si během pracovního dne udržují stálou hladinku. Jestliže Churchill vyhrál druhou světovou válku v alkoholovém oparu, co by pár kapek mohlo znamenat pro ně a jejich studenty? Prvotní výsledky jsou povzbudivé a tento malý projekt se stane opravdovým akademickým výzkumem. Jak jejich hodiny, tak výsledky se zlepšují a skupina znovu dostane chuť do života! Když však výzkum přeženou, někteří musí skončit. Je stále jasnější, že i když alkohol mohl dopomoci ke skvělým úspěchům v historii, některé odvážné činy mají své následky.

Vstup na projekci je zdarma, vstupenky je třeba vyzvednout si na pokladně kina.

Více info

ECN 2022: Chlast

Existuje teorie, že bychom se měli rodit s malým množstvím alkoholu v krvi a že mírná podnapilost otevírá naši mysl světu kolem nás, zmenšuje naše problémy a zvyšuje naši kreativitu. Povzbuzeni touto teorií se Martin a jeho tři přátelé, všichni znavení středoškolští učitelé, pustí do experimentu spočívajícího v tom, že si během pracovního dne udržují stálou hladinku. Jestliže Churchill vyhrál druhou světovou válku v alkoholovém oparu, co by pár kapek mohlo znamenat pro ně a jejich studenty? Vstupenky k vyzvednutí na pokladně kina. Zobrazit více

2D ČT/AT 15
2DČT/AT

8. 12. čtvrtek

0,00 20:30

Najděte svoji akci