Už od dětství snil Kevin Fogolin o životě a práci v horách. Vzhledem k tomu, že vyrůstal na ostrově na západním pobřeží Britské Kolumbie, stal se mu pohled na pohoří na druhé straně úžiny kompasem, který mu pomáhal řídit se při jeho cestách životem.

Film zachycuje putování gruzínskou částí Kavkazu. Trek z Omala do Šatili a výstup na pětitisícovku Kazbek.

Surfing na Antarktidě / Red Bull Surfing Antarctica

Hawai? Kdepak… Ramón Navarro je specialistou na big wave surfing na pobřeží Chile a jeho dobrodružný duch mu vnukl myšlenku o nevyzpytatelné misi - surfovat na vlnách, které bijí o ledové pobřeží nehostinné Antarktidy. Výzva v podobě dlouhé cesty, plánování a tréninku ale stála za to. Stane se Ramón Navarro prvním muže, který si sjede vlnu na Antarktidě?

První lyžařské závody v Jilemnici 1926

Československá obec Sokolská uspořádala v rámci osmého všesokolského sletu zimní lyžařské závody. Na Jilemnickém zasněženém náměstí byly odstartovány závody v běhu na lyžích mužů na 50km i 18km a v běhu na lyžích žen na 10km.

Trasa závodů na 50km vedla i přes železniční trať u Maříkova. Vítězem se stal Antoš Bachtík, druhé místo obsadil Josef Feistauer a na třetím místě skončil Josef Německý. Během závodů na 18km místy hustě chumelilo. Bylo nafilmováno i několik nepříjemných pádů na prudkém kopci Kocanda.

Na závěr se konaly také závody ve skoku na lyžích Na Chmelnici. Skoky jednotlivých závodníků byly prokládány záběry na úpravu skokanského můstku. Nejdelší skok byl dlouhý 34 metrů.

Délka: 102 min