Palác Lucerna Europa Cinemas
TripadvisorFacebook
Facebook

Kino Lucerna                                                         

Cestovatelské kino

 

 

 

 

 Antarktida

11.12. od 20:30

Ledová poušť, kam jen oko dohlédne. Země nikoho, kde platí osobité zákony a které vládne chlad a obrovské plovoucí kusy ledu. Nejchladnější kontinent, který byl po staletí mýtickým místem, dnes obývají jen vědci, tučňáci královští, velryby, albatrosi a pár dalších živočichů. Vydejte se do zimního království s Alenou Žákovskou, která se zúčastnila expedice vědců na stanici Johana Gregora Mendela na Antarktidě. Večer nás nejenom seznámí s touto zajímavou expedicí, ale také nám ukáže odkrytou část ostrova Jamese Rosse bez ledovců, přípravu na expedici, jak funguje pobyt v tomto prostředí, jak se tam stravuje anebo jak tráví volný čas. Nepropásněte toto neobvyklé cestovatelské dobrodružství, které člověk zažije jedenkrát za život! Součástí přednášky budou i krátké filmy. 

doc. RNDr. Alena Žákovská, Ph.D.

je vědkyně a sportovkyně, která miluje cestování. Pracuje na Pedagogické (katedra Biologie) a Přírodovědecké fakultě MU Brno (obor fyziologie živočichů, imunologie) a zde také dostala pozvání k účasti na vědecké expedici na Antarktidě. Kromě toho je mistryně České republiky ve vytrvalostně silovém pětiboji Ocelová žena, vítězkyně v nejdelším etapovém závodě pořádaném na území ČR – 301 kilometrů dlouhý Moravský ultramaraton – či mistryní ČR v běhu na 100 kilometrů. Pravidelné sportování je pro ni i nutnou přípravou na výpravy do izolovaných míst po celé planetě. Spolu s Milanem Daňkem stála u zrodu expedičního sdružení Horizont a cíle jejich cest obvykle či nejčastěji míří do obtížně dostupných tropických pralesů jihovýchodní Asie, Afriky či Amazonie. 

Vstupenky: 200 Kč předprodej, 240 Kč na místě

 

 

Nepál – království nebeských panoramat

15.1. od 20:30 

Vítejte na místě, kde se země a lidé dotýkají nebes. Ocitneme se v zemi plné extrémů, která se může pyšnit osmi ze čtrnácti 8tisícových vrcholů světa, ale zároveň nabízí i zelené bohatství skryté v subtropické džungli. Odhalte s námi svět, kde se mísí pro Evropany přitažlivá náboženství a kulturní zvyklosti. Vydejte se do vzdálených vesnic, poznejte místní lidi a zjistěte, jaký je opravdový život v Nepálu. Jaké je to stanovat přímo pod stěnou na masivním ledovci ve výšce 5500 metrů? Průvodcem tohoto večera bude elitní horolezec a cestovatel Marek Holeček, který nám poví ty nejkrásnější i nejextrémnější zážitky z Nepálu. 

Marek Holeček
je elitní horolezec, cestovatel, filmový dokumentarista, spisovatel a fotograf.
Zároveň je i dvojnásobným držitelem prestižních ocenění Piolet d’Or, takzvaných Zlatých cepínů, které dostal za prvovýstupy majestátními kolmými stěnami himalájských vrcholů Gašerbrum I a Chamlang. Jednoho dne se Maara rozhodl skončit se svým zaměstnáním obchodního šéfa pražské pobočky a dobrovolně zahodil své vydupané jistoty ve prospěch vidiny otočení poměru volného času versus pracovního času. Rozběhl malou firmu, kde byl v postavení šéfa a zaměstnance zároveň, přičemž dalšími aktivitami přispívajícími k obživě se staly psaní, focení, filmování a jedinečné přednášky.

Vstupenky: 200 Kč předprodej, 240 Kč na místě

 

Více info

Antarktida

Ledová poušť, kam jen oko dohlédne. Země nikoho, kde platí osobité zákony a které vládne chlad a obrovské plovoucí kusy ledu. Nejchladnější kontinent, který byl po staletí mýtickým místem, dnes obývají jen vědci, tučňáci královští, velryby, albatrosi a pár dalších živočichů. Vydejte se do zimního království s Alenou Žákovskou, která se zúčastnila expedice vědců na stanici Johana Gregora Mendela na Antarktidě. Večer nás nejenom seznámí s touto zajímavou expedicí, ale také nám ukáže odkrytou část ostrova Jamese Rosse bez ledovců, přípravu na expedici, jak funguje pobyt v tomto prostředí, jak se tam stravuje anebo jak tráví volný čas. Nepropásněte toto neobvyklé cestovatelské dobrodružství, které člověk zažije jedenkrát za život! Součástí přednášky budou i krátké filmy. doc. RNDr. Alena Žákovská, Ph.D. je vědkyně a sportovkyně, která miluje cestování. Pracuje na Pedagogické (katedra Biologie) a Přírodovědecké fakultě MU Brno (obor fyziologie živočichů, imunologie) a zde také dostala pozvání k účasti na vědecké expedici na Antarktidě. Kromě toho je mistryně České republiky ve vytrvalostně silovém pětiboji Ocelová žena, vítězkyně v nejdelším etapovém závodě pořádaném na území ČR – 301 kilometrů dlouhý Moravský ultramaraton – či mistryní ČR v běhu na 100 kilometrů. Pravidelné sportování je pro ni i nutnou přípravou na výpravy do izolovaných míst po celé planetě. Spolu s Milanem Daňkem stála u zrodu expedičního sdružení Horizont a cíle jejich cest obvykle či nejčastěji míří do obtížně dostupných tropických pralesů jihovýchodní Asie, Afriky či Amazonie. Zobrazit více

MP

11. 12. pondělí

200,00 20:30
Více info

Nepál – království nebeských panoramat

Vítejte na místě, kde se země a lidé dotýkají nebes. Ocitneme se v zemi plné extrémů, která se může pyšnit osmi ze čtrnácti 8tisícových vrcholů světa, ale zároveň nabízí i zelené bohatství skryté v subtropické džungli. Odhalte s námi svět, kde se mísí pro Evropany přitažlivá náboženství a kulturní zvyklosti. Vydejte se do vzdálených vesnic, poznejte místní lidi a zjistěte, jaký je opravdový život v Nepálu. Jaké je to stanovat přímo pod stěnou na masivním ledovci ve výšce 5500 metrů? Průvodcem tohoto večera bude elitní horolezec a cestovatel Marek Holeček, který nám poví ty nejkrásnější i nejextrémnější zážitky z Nepálu. Marek Holeček je elitní horolezec, cestovatel, filmový dokumentarista, spisovatel a fotograf. Zároveň je i dvojnásobným držitelem prestižních ocenění Piolet d’Or, takzvaných Zlatých cepínů, které dostal za prvovýstupy majestátními kolmými stěnami himalájských vrcholů Gašerbrum I a Chamlang. Jednoho dne se Maara rozhodl skončit se svým zaměstnáním obchodního šéfa pražské pobočky a dobrovolně zahodil své vydupané jistoty ve prospěch vidiny otočení poměru volného času versus pracovního času. Rozběhl malou firmu, kde byl v postavení šéfa a zaměstnance zároveň, přičemž dalšími aktivitami přispívajícími k obživě se staly psaní, focení, filmování a jedinečné přednášky. Zobrazit více

MP

15. 1. pondělí

200,00 20:30