KATMAG UVÁDÍ - Motorkáři

20.června od 19:30

Nekonečná dálnice, vítr ve vlasech a 60. léta v Americe. Když se tvrdohlavá Kathy (Jodie Comer) ocitne v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler). Benny je členem motorkářské party Vandals, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy, která se do Bennyho okamžitě zamiluje. Brzy si ale začne všímat odvrácené tváře života v motorkářském gangu a ve snaze zachránit svého milého před vězením nebo kulkou mu chce ukázat cestu ven. Otázkou ale je, jestli o to Benny vůbec stojí. 

Motorkáři jsou nový film režiséra a scenáristy Jeffa Nicholse. Ten se při tvorbě fiktivní romance s vůní oleje a kůže inspiroval stejnojmennou fotoknihou Dannyho Lyona, zachycující život a zákulisí Outlaws MC, motorkářského klubu, který existuje dodnes a má i českou frakci. Film v premiérové projekci uvedeme ve čtvrtek 20. června od 19:30 ve velkém sále kina Lucerna v rámci cyklu KATMAG uvádí. 
 
KATMAG uvádí je cyklus premiérových filmových projekcí doplněných úvodem filmové publicistky a dramaturgyně Kateřiny Špičákové. Cyklus je společným projektem kina Lucerna a KATMAGu – nezávislého filmového magazínu, který ve formě newsletterů vychází na Substacku.

Více info

KATMAG uvádí: Motorkáři Bikeriders

Na začátku chtěli jen jezdit na motorkách a zažívat pocit maximální svobody. Na konci z nich tekla krev… Vzestup a pád motorkářského gangu zachycuje v benzínem vonícím dramatu Motorkáři oceňovaný režisér Jeff Nichols. Kathy (Jodie Comer) je tvrdohlavá holka, která si nikým nenechá kecat do života a je dost svobodomyslná i na poměry Ameriky přelomu šedesátých a sedmdesátých let minulého století. Když v baru, do kterého slušné holky nechodí, narazí na mladého motorkáře Bennyho (Austin Butler), jenž má podobnou krevní skupinu, okamžitě to mezi nimi začne jiskřit. Benny je členem motorkářské party „Vandals“, neformálního seskupení milovníků bezstarostné jízdy, vedeného majitelem baru Johnnym (Tom Hardy). Chuť svobody je nakažlivá a brzy jí podlehne i Kathy. Jako bystrá holka si ale začne všímat i negativních věcí, které růst motorkářského gangu provázejí – čím dál násilnější boje s konkurencí, střety s policí a nelegální aktivity, které zajišťují organizaci příjmy a udržují ji v chodu. Protože Kathy Bennyho miluje, nechce, aby skončil v base nebo s kulkou v těle, a snaží se pro něj najít únikovou cestu z gangu. Je otázkou, jestli taková cesta vůbec existuje, a pokud ano, jestli se po ní Benny vůbec chce vydat. Zobrazit více

2D ČT 12

Kalendář akcí

červen
27 28 29 30 31 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30

Najeďte myší nad kalendář a zobrazí se vám akce. Kliknutím na událost zobrazíte podrobnosti.